mardomak
08 مرداد 1401 - 13:30

اجمالی/ استاندار مرکزی در بازدید از مناطق سیل‌زده: دامداران نگران دام‌‌هایشان نباشند/ دام‌ها خریداری می‌شوند

استاندار مرکزی از پیش‌بینی تدابیر لازم برای خرید دام روستاییان آسیب دیده از سیل خبر داد و گفت: دامداران نگران مکان برای نگهداری دام‌هایشان نباشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، فرزاد مخلص‌الائمه ظهر امروز در بازدید از روسای سیل زده آهنگران فراهان اظهار کرد: روز گذشته دومین روز بارش رگباری و غیرنرمال استان بود که سطح بارش‌ها هم از نظر شدت و هم از نظر وسعت نسبت به پنج شنبه از شدت بیشتری برخوردار بود.

وی تصریح کرد: بارش‌های دو روز اخیر موجب خسارت‌های در سطح استان شد، به گونه‌ای که در شهر خمین بخشی از کشاورزی دچار آسیب شد، در منطقه تفرش با ریزش کوه مواجه شدیم که منجر به مسدود شدن جاده شد که با اقدامات به موقع مسیر بازگشایی شد،  در روستای اهنگران و برخی از روستاهای پایین‌دست از توابع شهرستان فراهان بارندگی خسارت‌های زیادی را بر جای گذاشته است که بخش عمده‌ای از این خسارت‌ها هم اکنون در حال ارزیابی است.

استاندار مرکزی از سفر قریب‌الوقوع معاون سازمان مدیریت بحران کشور به استان در روزهای آینده خبر داد و گفت: دولت خود را مکلف و متعهد به احیا  و بازسازی بخش‌‌های خسارت دیده می‌داند.

مخلص‌الائمه با اشاره به اینکه در روستای آهنگران بخش اعظمی از اقلام و زندگی مردم دچار خسارت شده است، ادامه داد: بخشی از اقلام آسیب دیده امکان تخلیه وجود نداشت، در حال حاضر بالغ بر 550 اکیپ امدادی، انتظامی و خدمات‌رسان مشغول خدمات رسانی هستند.

استاندار مرکزی با اشاره به ترکیدن لوله گاز در این روستا در شب گذشته بیان کرد: خوشبختانه ترکیدگی لوله گاز شبانه توسط نیروهای امدادی کنترل و عملیات مهار نشت گاز انجام و از انفجار جلوگیری شد.

مخلص‌الائمه اظهار کرد: مردم نگران وضعیت زندگی هستند، تمام تلاش  نیروها بر این است از شدت نگرانی مردم بکاهند، نیروهایی از جهاد کشاورزی، هلال احمر، بنیاد مسکن و سپاه و بسیج آموزش‌های لازم را فرا گرفته و مشغول خدمات رسانی هستند.

وی تصریح کرد: استان در حوادث قبلی معین استان‌های دیگر بوده و امروز با آمادگی کامل در حال رفع مشکلات است، در استان حجم بارندگی زیاد بود، اما تا حد امکان از وقوع خسارت‌های جانی جلوگیری شد.

استاندار مرکزی با اشاره به خسارت وارد شده به احشام روستاییان گفت: پیش‌بینی تدابیر لازم برای خرید دام روستاییان آسیب دیده از سیل صورت گرفته و دامداران نگران مکان برای نگهداری دام‌هایشان نباشند.

در حال به روز رسانی

منبع: فارس
شناسه خبر: 498207