mardomak
31 شهریور 1401 - 11:49

استاندار فارس: دفاع مقدس سبب تعمیق، ارزش‌ها و فرهنگ شد

استاندار فارس دوران دفاع مقدس را موهبتی دانست که سبب تعمیق، ارزش‌ها و فرهنگ شد گفت: تحولات بزرگ ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف، نشات گرفته از وقوع و پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بود.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس امروز  در مراسم رژه یگان‌های مسلح  استان فارس ضمن گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: خداوند را شاکر هستیم که در زمانی متولد شدیم و زندگی کردیم که مردمانی زندگی می کنند که به فرمایشات حضرت امام (ره) از مردمان زمان رسول خدا (ص) و امام علی (ع) مردم بهتر و غیورتر و متدین‌ترین هستند.

خبرگزاری تسنیمشیرازشیرازوی افزود: کاش زمان رسول خدا (ص) شما مردم عزیز در کنار آن بزرگواران بودید که قطعا مسیر تاریخ مسیر دیگری طی می‌شد انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که مسیر دیگری ایران عزیز ما طی میکرد و امام (ره) مسیر را تغییر داد.

وی، دوران دفاع مقدس را موهبتی دانست که سبب تعمیق، ارزش‌ها و فرهنگ شد گفت: تحولات بزرگ ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف، نشات گرفته از وقوع و پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بود.

ایمانیه گفت: ظهور مردان برجسته و جوانانی اثرگذار که از همان دوران دفاع مقدس فرماندهی را در عرصه جنگ عهده‌دار شدند و بعد‌ها در سایر بخش‌ها و سازمان‌ها منشاء خدماتی بودند یکی از محاسن آن دوران بود.

وی گفت: عزت و استقلال یکی دیگر از محاسن دوران دفاع مقدس بود، کشوری که صد‌ها سال مظلوم واقع شده و پیشرفتش مغفول مانده و به کشوری وابسته بدل شده بود که مردمانش اعتماد به نفس نداشتند، دوران دفاع مقدس این احساس را به وجود آورد و تقویت کرد که می‌توانیم روی پای خود بایستیم.

نیروهای مسلح با اقتدار خود نشان دادند که ملت ایران همیشه بیدار است

نیروهای مسلح با اقتدار خود نشان دادند که ملت ایران همیشه بیدار استعزت و اقتدار در رژه نیروهای مسلح در اهواز به نمایش گذاشته شد

عزت و اقتدار در رژه نیروهای مسلح در اهواز به نمایش گذاشته شدرژه اقتدار نیروهای مسلح در آب‌های نیلگون خلیج فارس آغاز شد

رژه اقتدار نیروهای مسلح در آب‌های نیلگون خلیج فارس آغاز شداستاندار فارس، از خودگذشتگی، ایثار و مقاومت را از دیگر دستاورد‌های دفاع مقدس برشمرد گفت: تدبیر و حکمت، از دیگر دستاورد‌های دفاع مقدس بود؛ قطعا کشوری با جمعیت حدود 40 میلیون، اگر با تدبیر و حکمت در دوران دفاع مقدس اداره نشده بود، امکان ایستادگی را نداشت.

ایمانیه، شعله‌ور شدن و تقویت روحیه انقلابی، ارائه نمادی از توان جوانان، پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی در عرصه دفاعی و دیگر حوزه‌ها را از دستاورد‌های دوران دفاع مقدس برشمرد و گفت: کشوری که در دوران دفاع مقدس به سیم خاردار محتاج بود، امروز به جایی رسیده که تولیدات خود را در عرصه دفاعی و نظامی به سایر کشور‌ها صادر می‌کند و همه به توان این تسلیحات اذعان دارند.

استاندار فارس با بیان اینکه، پیشرفت علمی و تکنولوژی که از عرصه دفاعی شروع شده بود، امروز به دیگر عرصه‌ها تسری یافته است؛ افزایش توان و اقتدار ایران اسلامی و امنیت کشور را نیز مرهون آثار دوران دفاع مقدس و آموزه‌های آن دوران دانست.

ایمانیه بالا رفتن تحمل فشار اقتصادی را هم از دستاورد‌های دوران دفاع مقدس برشمرد و گفت: این موضوع بعد‌ها ادامه و توسعه یافت به طوری که، علیرغم اینکه استکبارجهانی بیشترین و سخت‌ترین تحریم‌ها را به این مردم تحمیل کردند، به اذعان خودشان در این عرصه شکست مفتضحانه‌ای خورده‌اند.

استاندار فارس همچنین افشای چهره کشور‌ها و افراد مدعی دروغین دوستی با ایران، افشای چهره واقعی صدام و دروغ او در خصوص حمایت از ملت عرب و احیای اسلام واقعی را از دیگر دستاورد‌های ارزشمند دوران دفاع مقدس برشمرد.

ایمانیه، با قدردانی از همه نیرو‌های نظامی و انتظامی، امنیت امروز کشور را یک دستاورد مهم ناشی از تلاش‌های این نیرو‌ها دانست و با اشاره به رخداد‌ها و برخی ناآرامی‌های روز‌های اخیر، تاکید کرد: معترضانی که به هر نیت به خیابان آمده بودند، اگرچه تعدادشان قلیل بود، می‌توانست امنیت استان را تحت الشعاع قراردهد، اما به واسطه ایثار و ازخودگذشتگی افرادی نظیر شهید زارع مویدی و کسانیکه در این روز‌ها جانباز شدند، این اتفاق حادث نشده است.

انتهای پیام/424/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751595