mardomak
14 مرداد 1401 - 17:02

خبرنگاران نقد منصفانه و انتقاد واقع‌بینانه داشته باشند

امام جمعه موقت شهرضا گفت: خبرنگاران حقایق را برای مردم بیان می‌کنند بنابراین باید امانتداری را در خبررسانی رعایت کنند، نقد منصفانه و انتقاد واقع‌بینانه داشته باشند و نقد را با تخریب اشتباه نگیرند و در بزرگ‌نمایی مشکلات و کوچک‌نمایی موفقیت‌‎ها کوتاهی نکنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، حجت‌الاسلام محسن طالب‌پور امام جمعه موقت شهرضا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه کربلا و عاشورا یک مکتب است و درس‌ها و پیام‌های فراوانی دارد، اظهار داشت: کربلا مانند یک سکه دو رو است و باید هر دو طرف سکه را دید، یک طرف سکه ظلم و تعدی است و طرف دیگر بسیار نورانی و مظهر ایمان، تقوا، ایثار و رعایت حدود الهی است.

وی با اشاره به روز حقوق بشر و با تأکید بر اینکه در هیچ دینی مانند اسلام بر کرامت انسانی تأکید نشده است، گفت: کامل‌ترین کلام و عمل را در منابع دینی نسبت به حقوق انسانی داریم، افتخار اسلام و دین آن است که در کنار حق‌الله، حق‌الناس را قرار داده است، شاید خدا از حق خود بگذرد اما از حق‌الناس نمی‌گذرد.

طالب‌پور با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار افزود: خبرنگاران حقایق را برای مردم بیان می‌کنند بنابراین باید امانتداری را در خبررسانی رعایت کنند، نقد منصفانه و انتقاد واقع‌بینانه داشته باشند و نقد را با تخریب اشتباه نگیرند و در بزرگ‌نمایی مشکلات و کوچک‌نمایی موفقیت‌‎ها کوتاهی نکنند.

امام جمعه موقت شهرضا به اشاره به روز تجلیل از اسرا و مفقودان و بزرگداشت شهدای مدافع حرم بیان کرد: باید قدر شهدای گرانقدر و رزمندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدای دفاع از حرم که وجود با برکت‌شان برای جامعه ما ارزش و اهمیت دارد را بدانیم.

وی با تأکید بر اینکه تجلیل از آزادگان و خانواده مفقودان یک وظیفه است، اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد شهدای دفاع مقدس مجرد بودند اما بیش از ۹۵ درصد از شهدای مدافع حرم متأهل بودند که از زن و فرزند خود گذشتند، شهدای مدافع حرم حق سنگینی بر گردن ما دارند.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ح/

منبع: فارس
شناسه خبر: 537002