mardomak
14 مرداد 1401 - 14:04

یک تور گردشگری _ مذهبی در دزفول برگزار شد

دزفول- سرپرست اداره میراث فرهنگی دزفول گفت: تور گردشگری _ مذهبی در راستای معرفی آئین‌های اصیل عزاداری محرم در شهرستان دزفول برگزار شد.

عباس چراغ چشم در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: شامگاه ۱۳ مرداد مصادف با ششم محرم یک تور مذهبی _ گردشگری به منظور معرفی و آشنایی مردم با آئین‌های عزاداری سنتی و اصیل دزفول در ایام محرم و همچنین اشاعه فرهنگ عاشورایی برگزار شد.

گوخبرنگار مهروی افزود: در این تور که با استفاده از اتوبوس گردشگری و با حضور چشمگیر علاقه مندان و فعالان گردشگری برگزار شد از مراسم عزاداری بقعه علی مالک، حضور هیئت‌ها در این بقعه و آئین قدیمی چوب زنی در محله کلانتریان بازدید به عمل آمد، ضمن اینکه اعضای انجمن مردم نهاد کهن دژ در این تور در خصوص آئین‌های مذهبی دزفول در روزهای تاسوعا و عاشورا توضیحات جامعی به علاقه مندان ارائه دادند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول تصریح کرد: مقرر شده بود در این تور از شیدانه امام رضا نیز بازدید شود که به دلیل ازدحام عزاداران حسینی در خیابان‌های شهر و ترافیک شدید منتهی به این شیدانه این بازدید محقق نشد.

چراغ چشم با اشاره به بازدید شب گذشته معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان از مسیر حرکت هیئت‌های عزاداری در روز عاشورا، بازدید از نمایشگاه عاشورایی واقع در شیدانه امام رضا (ع) و حضور در تکایا و محلات عزادار دزفول، عنوان کرد: با توجه به استقبال علاقه مندان، زمان و جزئیات برگزاری تور گردشگری_ مذهبی بعدی از طریق روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول اطلاع رسانی خواهد شد.

ع)

منبع: مهر
شناسه خبر: 536378