mardomak
06 اسفند 1401 - 16:43

قرارگاه قرآنی ماه مبارک رمضان در کرمانشاه تشکیل می‌شود

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه قرآن امید و بالندگی را در جامعه ترویج می‌دهد، گفت: قرارگاه قرآنی ماه مبارک رمضان با محوریت دستگاه‌های فرهنگی در کرمانشاه تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طیب صحرایی ظهر شنبه در نشست برنامه ریزی و هماهنگی برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان که با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان جامعه قاریان استان و مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان کرمانشاه در محل سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی باید نسبت به انجام وظایف خود در راستای گسترش فرهنگ قرآنی در استان تلاش بیشتری و مؤثری کنند.

وی افزود: برای ترویج و گسترش امور قرآنی در جامعه باید یک پیوست رسانه‌ای قوی در ابعاد مختلف با نگاه تبیینی شکل بگیرد و این موضوع هم برای خانواده‌ها تبیین شود که زندگی زیبا و خانواده خوب در گرو توجه به دستورات و برنامه‌های قرآن است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه امروز وظیفه مدیران و مسئولین دمیدن روح امید در جامعه است، تصریح کرد: قرآن امید و بالندگی را در جامعه ترویج می‌دهد بنابراین لازم است مدیران فرهنگی در امورات مربوط به جامعه قرآنی در استان پیشگام و پیشقدم باشند و با یک کار جهادی و هم افزایی برای شکل گیری فضای مناسب و ایده آل قرآنی در ماه مبارک رمضان بکوشند.

صحرایی بر ضرورت تشکیل قرارگاه قرآنی استان تاکید کرد و گفت: این قرارگاه باید با محوریت دستگاه‌های فرهنگی مانند اداره ارشاد، اوقاف و تبلیغات اسلامی تشکیل شود و ضرورت دارد نسبت به اجرای برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان با انجام کار فراگیر و ایده آل اقدامات لازم شکل بگیرد.

وی ادامه داد: این قرارگاه باید تا پایان ماه مبارک رمضان حمایت و پشتیبانی شود و حتی بعد از ماه مبارک نیز فعالیت آن برای گسترش برنامه‌ها و فرهنگ قرآنی در جامعه ادامه داشته باشد و برای این کار باید تمامی ظرفیت‌ها بسیج شود.

استاندار کرمانشاه در این جلسه از اداره کل آموزش و پرورش خواست که برنامه ویژه ای برای پرورش و رشد قاریان دانش آموزش و گسترش فرهنگ قرآنی در مدارس در نظر بگیرد و در این زمینه از ظرفیت‌های قاریان مطرح استان استفاده کند.

همچنین در این جلسه هماهنگی کلی برای اجرا و پخش تلویزیونی برنامه‌های مردمی جمع و جزخوانی قرآن کریم، برپایی مجالس قرائت قرآن در استان کرمانشاه، مسابقات قرآنی و … انجام شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1056704