mardomak
10 مرداد 1401 - 16:36

سیل، یکهزار میلیارد ریال به قنوات و مجتمع‌های دامداری ابرکوه خسارت زد

یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: بارندگی‌ها و متعاقب آن جاری شدن سیل در این شهرستان افزون بر هزار میلیارد ریال به ۱۳ رشته قنات و هشت مجتمع دامداری و گلخانه ای خسارت وارد کرده است.

علی محمد هوشنمد روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به دنبال وقوع سیل خسارتی نیز به محصولات زراعی و باغی، دام و زنبور عسل، جاده‌های بین مزارع، چاه‌های کشاورزی، قنوات، کانال‌های انتقال آب، سیستم های آبیاری نوین خسارت وارده شد.

وی افزود: ارزیابی دقیق خسارت مالی وارد شده به تاسیسات و محصولات کشاورزی و دامپروی با حضور کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی شهرستان در مناطق مختلف در دست بررسی و ارزیابی است.

این مسئول خاطر نشان کرد: بارش و سیل چند روز گذشته باعث تقویت سفره های آب زیرزمینی می شود و با توجه به بارندگی های اخیر و رطوبت بالا  از کشاورزان می خواهیم چاه های کشاورزی خود را  حداقل دو هفته خاموش کنند.

شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

بارش شدید باران و جاری شدن سیل بامداد روز جمعه در استان یزد موجب آبگرفتگی شدید معابر شهری، مسدود شدن برخی راههای مواصلاتی، تخلیه برخی روستاها ، تخلیه بافت تاریخی شهر یزد و بروز خسارت به تاسیسات زیربنایی این استان شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 513062