mardomak
14 مرداد 1401 - 21:18

متین رضایی روی سکوی نخست ایستاد/ برنامه روز پنجم مشخص شد

تکواندوکار وزن 63- کیلوگرم تیم ملی تکواندو کشورمان با برتری مقابل همه رقبای خود مدال طلای قهرمانی جهان را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، روز چهارم از سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان به مبارزات سه وزن ۶۳- و ۶۸- کیلوگرم پسران و ۵۵- کیلوگرم دختران اختصاص داشت. تیم ملی ایران در رقابت‌های امروز جمعه ۱۴ مردادماه دو نماینده داشت. متین رضایی به نشان طلا دست یافت و فرشته فتحی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

خبرنگار مهروی بعد از یک دور استراحت، «جولس» از فرانسه را در دو راند و با نتایج ۱۸ بر ۷ و ۲۳ بر ۱۷ شکست داد و در ادامه «نیکولوفسکی» از استرالیا را با نتایج (۱۷ بر ۵ و ۱۱ بر یک) از پیش رو برداشت و سپس در مرحله یک چهارم نهایی در حالی که وقت اول مبارزه را ۱۰ بر ۷ به «برکای ارر» از ترکیه واگذار کرده بود، در دو زمان بعدی مبارزه با نتایج ۴ بر ۲ برنده و ۵ بر ۲ برنده به برتری رسید و با صعود به مرحله نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کند.

وی در مرحله نیمه نهایی «رافئل پاپا» از یونان را با نتایج ۱۷ بر ۷ و ۱۲ بر ۲ از پیش روی برداشت و حریف «نظروف» از ازبکستان در فینال شد.

رضایی در مبارزه برای کسب مدال طلا و در دیداری تماشایی در راند اول با نتیجه ۱۰ بر ۹ مقابل حریف ازبکستانی خود پیروز شد اما در راند دوم نتیجه را ۹ بر ۹ واگذار کرد، راند سوم نماینده شایسته کشورمان کار را تمام کرد و ۳ بر ۲ پیروز شد و چهارمین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را به دست آورد.

فرشته فتحی دیگر نماینده کشورمان بود که در نخستین دیدار نتیجه را به «نیکا کاراباتیچ» از کرواسی بازی را واگذار کرد و حذف شد.

برنامه روز پنجم نمایندگان ایران

فردا شنبه ۱۵ مردادماه تکواندوکاران اوزان ۷۳- و ۷۸- کیلوگرم پسران و ۵۹- و ۶۳- کیلوگرم دختران به دیدار حریفان خود می‌روند که تیم ملی ایران در ۳ وزن نماینده دارد.

پونه جعفر صالحی در وزن ۵۹- کیلوگرم در دور نخست ابتدا مقابل «کیسینکا» از لهستان مبارزه می‌کند و در صورت برتری با «عسکروا» از قزاقستان دیدار خواهد داشت. در این وزن ۳۶ تکواندوکار حاضر هستند.

در وزن ۶۳- کیلوگرم دختران، ساغر مرادی با حضور ۳۸ تکواندوکار در دور نخست برابر «بن یونس» از مراکش به میدان می‌رود و در صورت برترین با «ستینل» از ترکیه مبارزه می‌کند.

در بخش مردان نیز رضا کلهر تنها نماینده ایران در وزن ۷۳- کیلوگرم خواهد بود که در دور نخست «هه ینگ جیه» از چین تایپه را رو به روی خود دارد و در صورت پیروزی یکی از تکواندوکاران کره جنوبی، عربستان یا مونته نگرو بازی می‌کند. در این وزن ۳۸ تکواندوکار شرکت کرده‌اند.

تیم ملی ایران تا پایان روز چهارم مسابقات موفق به کسب چهار مدال طلا و یک نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی و متین رضایی چهار مدال طلا و پرنیا سلمانی هم یک مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.

فرشته فتحی و امیرعباس رهنما نیز از دور مسابقات حذف شده‌اند.

سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تا روز یکشنبه شانزدهم مردادماه در شهر «صوفیه» کشور بلغارستان جریان خواهد داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 537640