mardomak
11 مرداد 1401 - 08:26

آخرین شرایط سیلاب در چاروسا/از وعده های مدیر آبفا تا درخواست از جهاد کشاورزی+تصویر و فیلم

در پی بارندگی های اخیر خسارات زیادی به باغات، کشاورزی و شالیزارها بخش چاروسا وارد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، پس از سیل اخیر در مناطق مختلف استان یکی از مناطقی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد که بیشترین خسارت وارده را به خود دید بخش چاروسا در شهرستان کهگیلویه بود.

براثر سیل اخیر خسارت های فراوانی به زیر ساخت های شهری قلعه رئیسی وارد شد به نحوی که بسیاری از جداول و دیوارهای حائل شهر ریزش کرد.

پارک ساحلی شهر قلعه رئیسی دچار خسارت شد.

همچنین بر اثر سیلاب آب بیش از 37 روستا قطع شد که مدیرعامل آبفای استان در سفر به قلعه رئیسی از روند کار تعمیرات گفت: بیش از 37 روستا در چاروسا بر اثر سیل آب آنها قطع شد که از روستای دولاب تلخ لوله های آب دچار شکستگی شده است.

برخه عنوان کرد: لوله انتقال آب دالون و موشمی چاروسا دچار خسارت شدند که شکستگی آنها برطرف شد و تمامی 37 روستا از آب پایدار برخوردار شدند.

همچنین فرماندار کهگیلویه با حضور در چاروسا از روند تعمیرات آب و مسیر قلعه رئیسی به دیشموک بازدید کرد.

داربام بخشدار چاروسا هم در خصوص آخرین شرایط سیل اخیر در چاروسا گفت: سیل مسیر بیش از 10 روستا در چاروسا را قطع کرد که با همکاری راهداری و حمل و نقل شهرستان کهگیلویه در حال بازگشایی تمامی مسیرها هستیم و امیدواریم تا پایان هفته تمامی مسیرها بازگشایی شود.

وی از خسارت به کشاورزان چاروسا اشاره و افزود: با هماهنگی معاون عمرانی و مسئولان جهاد کشاورزی از کشاورزانی که خسارت به آنها وارد شد درخواست کردیم که خسارات کشاورزان را دسته بندی و به استان ارسال کنند.

داربام با بیان اینکه تاکنون میزان خسارت وارده در مراحل مختلف مشخص نیست تصریح کرد: بیشترین خسارت به کشاورزان چاروسا بود که کشاورزان پایین دست قلعه رئیسی و روستاهای دره خواجه و کل بازار بیشترین خسارات وارده را داشتند.

اما کشاورزان بیشترین قشری بودند که در چاروسا دچار خسارت شده بودند که با حضور میدانی خبرنگار فارس در چاروسا مشکلات آنها شنیده شد.

یکی از کشاورزان قلعه رئیسی با انتقاد شدید از جهاد کشاورزی گفت: در سالهای گذشته با هر بارندگی کشاورزی در قلعه رئیسی دچار خسارت شدیم که از جهاد کشاورزی درخواست کردیم تا کانال انتقال آب پایین دست قلعه رئیسی را تکمیل کنند و مشکل همیشگی آنها برطرف شود.

یکی از کشاورزان روستای کل بازار قلعه رئیسی هم با بیان اینکه مسیر قلعه رئیسی تا دره خواجه قسمت هایی از آن دچار ریزش شد گفت: گل و لای به زمین های کشاورزی سرازیر می شود و امیدواریم مشکل کشاورزان بین مسیر قلعه رئیسی تا دره خواجه برطرف شود.

گزارش" سید حسن آرمند"

انتهای پیام/82021

منبع: فارس
شناسه خبر: 516428